Galeri FE, sezonun ilk sergisinde geleneksel ve moderni bir araya getiren tasarımcı Özlem Tuna’nın yeni koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor! 

Özlem Tuna, en sevdiği şehir İstanbul’dan ilham alarak hikayesi olan geçmişin değer ve izlenimini yansıttığı tasarımlar üretiyor. Tasarımlarında Bizans mozaiğinde yer alan dudak figürlerinden, Türk geleneğinde tanrının sembolü olan laleye, İstanbul’un renkli ve eski kültüründen referanslarla martı, altın, Boğaz mavisi gibi kentle iç içe geçmiş ikonik sembollere yer veriyor. Osmanlı ve Bizans’ın nesnelerini günümüz hafızasına aktarırken teknoloji ile geleneksel üretimi birleştiriyor. 

Yaşadığı toprakların izini modern ve yenilikçi tasarımlarla birleştiren Tuna, malzemede sınırları zorlamayı seviyor. Seramik, porselen, altın, gümüş, bakır gibi çeşitli malzemelerle yaptığı endüstriyel tasarımlarının yanı sıra, metal ve taş baskıları içeren kolajlar ve sanatsal ifadeyle oluşturduğu üretimler gerçekleştiriyor. 

Geleneksel motiflere modern dokunuşlar ile sadeliğin ön plana çıktığı yenilikçi tasarımları hem İstanbul hem de Tokyo, Berlin, Londra, Nice, Dubai, Riyad gibi 12 farklı şehirde sergilenmekte. Kendi deyimiyle hayal ettiğini “hamur ve çamur” ile üreten, tasarımla çözüm bulmak yerine, tasarım ile soru soran Tuna, çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir. 

Açılış kokteyli 3 Ekim Perşembe günü, 17.00 – 20.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan “PASSION” by Özlem Tuna Yeni Koleksiyon ve Pop–Up Store Sergisi 19 Ekim’e kadar Galeri FE’de. 

Sergi Pazar – Pazartesi hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında izlenebilir.